Energinis efektyvumas

Print

Sprendimas norintiems už šildymą mokėti mažiau

Artėjant šaltajam metų laikui daugumą ima kamuoti baimė dėl didelių sąskaitų už šildymą. Tačiau Vilnius turi ir energetiškai ekonomiško būsto pavyzdžių – „Ozo parko“ namų gyventojai mažomis kainomis už šildymą džiaugiasi jau ne vienerius metus.

„Ozo parke“ pastatyti namai turi B klasės energetinio efektyvumo sertifikatus, kurie įrodo, jog pastatų šiluminė izoliacija yra aukšta – pagal visas normas gyvenamiesiems namams pakanka C klasės sertifikato. Naujasis ketvirtojo statybų etapo namas turės taip pat B klasės energinio efektyvumo sertifikatą.

Būstų savininkams sutaupyti leidžia moderni šildymo sistema, autonominis šildymo reguliavimas ir geros namo šiluminės izoliacijos charakteristikos. „Ozo parko“ pastatų sienos apšiltintos 18 cm storio akmens vatos ar 20 cm storio sluoksnio putų polistirolo sluoksniu. Pastatų langai – plastikiniai, su 5-6 kamerų lango rėmų sistema.

„Ozo parko“ gyventojai turi galimybę kiekvieną buūste esantį radiatorių reguliuoti atskirai. Individuali  šilumos apskaita leidžia mokėti tiek, kiek konkrečiai būstas suvartoja šilumos – kaina skaičiuojama ne pagal būsto plotą.