Kaip įrengti namus, kad juos būtų lengva tvarkyti

Print

Tituline

Namų tvarkymas yra kasdienė ir savaime suprantama veikla. Tačiau, ar susimąstome, kiek daug laiko tam skiriame? Pasak 2015 metų JAV Darbo Statistikos Biuro ataskaitos, vidutinis amerikietis praleidžia apie vieną valandą per dieną tvarkydamas namus. 13 minučių jis skiria virtuvės tvarkymui po valgio, 17 minučių – skalbiniams, 29 minutes – įvairiems valymo darbams ir 7 minutes – kambarinių augalų ar sodo laistymui.

Dar vienas tyrimas parodė, kad per visą savo gyvenimą britai skiria net 2 metus tvarkymuisi. Jis taip pat atskleidė, kad 31 proc. britų per savaitę praleidžia net 10 valandų namų švarinimui.

Žiūrint į šiuos skaičius kyla klausimas, ar galima sutrumpinti kasdienio namų tvarkymo trukmę, namus įsirengiant apgalvotai ir sumaniai. Juk labai svarbu, kad žmonės savo namais mėgautųsi, o nesijaustų esantys jų vergais. Taigi, jeigu ketinate įsigyti naujus namus arba atliekate jų remontą, dabar pats metas viską detaliai apgalvoti. Štai keletas naudingų patarimų, kaip įsirengti būstą, kad jame gyvenant būtų kuo paprasčiau ir lengviau tvarkytis, o šiai rutinai sugaištume kuo mažiau savo brangaus laiko.

Grindys

Bene daugiausiai laiko praleidžiame siurbdami ar plaudami grindis. Taigi, norint palengvinti kasdienį tvarkymąsi ir sutaupyti laiko, reikia pasirinkti tokias grindis, kurios yra lengvai valomos. Sunkiausiai ir ilgiausiai yra valomi kilimai, kaupiantys kalnus dulkių ir dėmių, o lengviausiai – įvairios laminuotos grindų dangos, vinilinės, terakotos plytelės.

Sienos

Namų sienos turi būti lengvai valomos, ypač tuomet, jei turite vaikų ar naminių gyvūnų. Pats lengviausias būdas jas nuplauti, kai sienos yra padengtos aukštos kokybės dažais. Venkite popierinių tapetų, kurių niekaip neišplausite nuo purvo, maisto ar dažų. O juk „dailinti“ sienas yra neatsiejama vaikų kasdienybės dalis.

Įvairūs paviršiai

Dažnas žmogus, įsirenginėdamas būstą, pirmiausiai dėmesį kreipia į estetiką. Juk norisi, kad nauji namai būtų kuo gražesni. Tačiau po kiek laiko, besitvarkydami namuose, jie pastebi, kad kai kurios estetinės detalės užima labai daug laiko jas švarinant, pavyzdžiui, durys ar baldai su įvairiais išraižytais raštais tampa puikia dulkių kaupykla. Jeigu lygų paviršių pakaktų vieną kartą perbraukti, tai raštuotą turime valyti atidžiai ir ilgai. Dar viena daug laiko atimanti detalė – tai šviestuvas. Paprastai, kuo jis įmantresnis, tuo ilgiau ir sudėtingiau bus valomas. Taigi, rinkdamiesi namų detales, visuomet jas vertinkite bent per dvi prizmes: grožio ir priežiūros.

Straipsnio-vidus

Baldų apmušalai

Norėdami sutaupyti laiko, rinkitės lengvai valomus, patvarius ir atsparius dėmėms audinius. Pradžioje jie gali kainuoti brangiau, tačiau vėliau tai tikrai atsipirks. Visiems pasitaiko apipilti sofą gėrimais ar aptaškyti maistu. Šiuo atveju odos ar jos imitacijos audiniai bei vinilas yra nepakeičiami, nes viską išvalyti trunka vos kelias minutes, ko tikrai negalima pasakyti apie įvairius medžiaginius audinius. Žinoma, reikėtų vengti ir labai šviesių spalvų, nes prieš itin agresyvias raudono vyno ar garstyčių dėmes gali neatsilaikyti net oda.

Baldų ratukai

Jeigu jūsų namuose yra labai daug baldų, tai gali stipriai apsunkinti tvarkymosi darbus. Tuo atveju labai gelbsti baldai, pagaminti su ratukais. Tai vienas geriausių būdų pagreitinti ir supaprastinti šlavimą, siurbimą ar plovimą. Be to, pagerės švarinimosi darbų kokybė, nes baldus galėsite lengvai patraukti į šoną ir prieiti prie sunkiai pasiekiamų kampelių.

Sandarumas ir apdaila

Vienas iš daugiausiai laiko atimančio tvarkymosi vyksta vonios kambaryje ir virtuvėje, nes čia yra daugybė vietų, kurios reikalauja itin atidžios priežiūros. Žinoma, kriauklių šveitimo neišvengsime, tačiau galima pasilengvinti sau darbą ir, įrengiant ar remontuojant būstą, tiek virtuvę, tiek vonią iškloti plytelėmis, kurios yra lengvai valomos. Kuo didesnės plytelės, tuo jas bus lengviau švarinti, nes sunkiausiai valoma vieta yra jų sudūrimai. Tam, kad valyti būtų patogu, atidžiai kontroliuokite meistrų darbą. Tarp vonios ir sienos, tarp virtuvės baldų ir prietaisų neturi būti plyšių, į kuriuos galėtų patekti vanduo ar maisto likučiai, kurių niekaip neišvalysite. Viskas turi būti sandaru, higieniška ir lengvai išvaloma.

straipsnio-vidus3

Daiktų saugojimo vietos

Daugybė įvairių smulkių ar stambesnių daiktų, besimėtančių namuose, neduoda ramybės daugeliui. Kur viską padėti, kad vėliau lengvai rastum? Kur greitai suslėpti atėjus svečiams? Taigi, prieš įsirengiant namus, labai svarbu apgalvoti kiekvieną daiktą, kurį įsigyjate. Reikėtų pirkti tokius baldus, kurie turi daug patogių lentynų ir dėtuvių, o kiekvieną interjero detalę išnaudoti ir kaip daiktadėžę. Pavyzdžiui, suolelis, pufas ar sofa gali tapti puikia slapta talpykla įvairiems dažnai naudojamiems daiktams. Jeigu matote, kad turite laisvų vietų, įrenkite jose uždaras spintas – taip daiktus saugoti patogiau nei atvirose spintelėse, kurios kaupia dulkes ir yra matoma viskas, kas jose laikoma.

Langų uždengimai

Valyti dulkes nuo žaliuzių jau tapo jūsų galvos skausmu? Pakeiskite jas lengvai skalbiamomis užuolaidomis. Gerai nuvalyti žaliuzes įmanoma tik atidžiai rankomis perbraukiant kiekvieną jų juostą, o tai trunka marias laiko. Tuo tarpu užuolaidas galima tiesiog įmesti į skalbimo mašiną ir jos netrukus bus švarios be didelių pastangų.

Pripažinkime tai, kad namų tvarkymo niekada neišvengsime (nebent samdytume valytoją). Visuomet reikės plauti grindis, valyti dulkes. Tačiau kai kurie iš anksto gerai apgalvoti sprendimai gali žymiai sumažinti laiko, praleidžiamo tvarkymuisi, dalį. Verta apie tai pagalvoti įsirenginėjant namus. Vėliau už tai būsite sau dėkingi, nes daugiau laiko galėsite skirti poilsiui, hobiams ir bendravimui su šeima.