Kaip sukurti šventinę nuotaiką namų interjere?

Print

Screenshot_4

Pajusti artėjančių švenčių dvasią mus skatina daug dalykų: sužibusios eglutės mieste, kalėdinė muzika prekybos centruose ar dovanų paieškos bei iškilminga jų pakavimo ceremonija. Tačiau vienas pagrindinių akcentų, įrodančių, kad Kalėdos jau čia pat – papuošti namai. Pasirinkę tinkamas interjero detales ir dekoracijas, galime sukurti ypatingą atmosferą. Ką daryti, kad kalėdiniu laikotarpiu namai atrodytų ir šventiškai, ir stilingai? 

Šių metų tendencija – natūralūs elementai

Pasak interjero dizainerės Jovitos Bingelytės, pastaruoju metu interjere labai svarbų vaidmenį atlieka žmogaus ir gamtos ryšys. „Norint gyventi harmonijoje, reikia veikti kartu su mus supančia aplinka, todėl šiemet populiarūs natūralūs, ekologiški, taršą mažinantys dizaino sprendimai. Kalėdiniam namų papuošimui rekomenduoju naudoti antrines žaliavas ir natūralias medžiagas, tokias kaip medis, sezoniniai augalai, šiaudai ir pan.“, – pasakoja ji.

Kalbant apie dominuojančius atspalvius, dekoratorė Lina Ruokienė sako, kad šiemet kalėdiniuose papuošimuose vyrauja tamsaus kolorito dekoras. Anot jos, šventinę nuotaiką galime sukurti naudodami sodrius smaragdinius, bordo atspalvius, o visa tai puikiai papildys žvakių šviesa, lempučių girliandos ar net gyvų, neįprastų gėlių kompozicijos.

Nesenstanti klasika – girliandos ir blizgučiai

Nors namų dekoro tendencijos ir keičiasi, tam tikri kalėdiniai papuošimai savo vietos neužleidžia jau eilę metų. Kaip vieną populiariausių ir efektingiausių dekoro elementų J. Bingelytė įvardija šviečiančias lempučių girliandas. „Kartais jos gali būti vienintelis papuošimas, kuris atrodys skoningai ir neperkraus interjero detalėmis. Geriausia rinktis vieno ar dviejų stilių lemputes ir naudoti vieną spalviškumą. Spalvinė temperatūra ant pakuočių žymima kelvinais (K). Interjerui patarčiau rinktis šiltesnių atspalvių (2000–3000 K) lemputes, nes šilta šviesa psichologiškai sukuria jaukumą“, – idėjomis dalinasi ji.

L. Ruokienė priduria, kad kuriant šventinius papuošimus, dažnai naudojamos ir LED girliandos su baterijomis, kurioms nereikalingas elektros lizdas. Jas galima išnaudoti labai įvairiai: komponuoti vazose, po stikliniais gaubtais ar pritvirtinti netikėčiausiuose namų kampeliuose. „Žmonės taip pat vis dar mėgsta detales, kurios suteikia šventinio spindesio. Tai gali būti eglutės žaisliukai su blizgiu paviršiumi, dekoruotos žvakės, vazų kompozicijos. Kad šis blizgesys nebūtų perkrautas ir atrodytų harmoningai, jį reikėtų derinti su natūraliomis dekoracijomis: eglišakiais, džiovintais obuoliais, apelsinais, cinamono lazdelėmis, žvaigždiniu anyžiumi ir pan.“, pataria dekoratorė.

Screenshot_5 Screenshot_6  pexels-photo kalendorius

Namų puošmena – advento kalendorius

Dažnai šventinio interjero ašimi tampa advento kalendorius, kurį kiekvienas gali interpretuoti ir pritaikyti pagal savo stilių, tradicijas ar kūrybiškumą. J. Bingelytė teigia, kad norint sukurti advento kalendorių, pirmiausia reikia atsižvelgti į namuose vyraujantį interjero dizainą.

„Prie minimalistinio ir skandinaviško stiliaus tiks iš natūralių medžiagų pagaminti advento kalendoriai. Pavyzdžiui, galite pasiūti drobinius maišelius ir juos sukabinti ant virvučių arba medžio šakų. Taip pat galite naudoti žemiškų, neutralių spalvų vokelius ar iš seno laikraščio suvyniotas dėžutes. Klasikinio, modernios klasikos arba Art Deco stiliaus interjere labiau tiks blizgesio turinčios detalios. Tokiems advento kalendoriams galima naudoti šviečiančias girliandas, blizgius žaisliukus ar kitas puošnumo įspūdį sukuriančias detales“.

Namus papuošti galima ir daug neišlaidaujant

Kadangi kalėdinės dekoracijos reikalingos tik šventiniu laikotarpiu, į jas reikėtų investuoti saikingai. Dekoratorė L. Ruokienė sako, kad namus galima nesunkiai papuošti ir pigiai, ir stilingai – tereikia vadovautis keletu pagrindinių taisyklių. „Nebūtina dekoruoti visko – galite apsiriboti keliomis kompozicijomis pagrindinėse erdvėse, kur praleidžiate daugiausiai laiko, pavyzdžiui, prie valgomojo stalo, ant kavos staliuko ar komodos. Taip pat svarbu atsižvelgti į sezoniškumą. Jei namuose užsiliko vasaros motyvus turinčių paveikslų ar plonos medžiagos, ryškių atspalvių pagalvėlių užvalkalų, juos laikinai nuimkite arba pakeiskite šventiškesniais“.

Nenorintiems smarkiai išlaidauti, ji pataria dekoracijas gaminti patiems. „Eglutę šauniai papuošite namuose keptais sausainiais, saldainiais ar masyviais kankorėžiais, kuriuos galite nupurkšti įvairių spalvų dažais. Net ir sausainių formelės, sukabintos su visžalėmis šakelėmis, virtuvėje gali tapti puikia puošmena. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad patys geriausi papuošimai yra tie, kurie sukelia malonias asociacijas. Todėl galite drąsiai antram gyvenimui prikelti senus, iš močiutės paveldėtus žaisliukus. Taip ne tik sutaupysite, bet ir dekorui suteiksite ypatingą prasmę“, – pasakoja ji.